Archive for the ‘wiadomosci’ Category

Praca kucharza

Kucharz nie jest zazwyczaj kojarzony z ryzykantem. Ma pracę w bezpiecznym miejscu, przygotowuje jedzenie, nie naraża się na żadne niebezpieczeństwa. To jednak tylko pozór. Szef kuchni niestety stawia czoła wielu trudnym sytuacjom. W swojej pracy podlega wielkim stresom. Nie widzimy tego odwiedzając restaurację, jednak kuchnia jest jednym wielkim polem walki. Szef musi w odpowiednio szybkim czasie przygotować wiele potraw naraz. Jest otoczony wrzącym olejem, gotującą się wodą, ostrymi narzędziami… i ciągle się spieszy. Jest takie powiedzenie na temat szefa kuchni, według którego człowiek pracujący w ten sposób jest nerwowy jak wściekły pies. Musi być, bowiem koordynuje pracę wielu osób, a sam odpowiada za przygotowanie posiłków. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Każdy człowiek pracujący w kuchni kiedyś doznał jakiegoś poparzenia. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem dzień w dzień otoczony on jest jakimś wrzątkiem przez minimum osiem godzin dziennie. Koncentruje swoją uwagę na wielu rzeczach, przez co jest lekko rozkojarzony. Równie częste są rany cięte. Profesjonalne noże są niezwykle ostre. Wielu kucharzy miało rany cięte aż do samej kości. Jeśli jedzenie nie było sterylne (a rzadko jest) może być powodem zakażenia. To sprawia, że zawód kucharza jest zazwyczaj bardzo niebezpieczny.  

Bez względu na zdrowie

Człowiek nie zwraca większej uwagi na zagrożenie ze strony niebezpieczeństw, jakie czyhają na niego na każdym kroku. Pali papierosy licząc na to, że rak nie spotka akurat jego. Pije alkohol i jedzie samochodem, uważając, że ma więcej szczęścia niż inni. Każdy w zasadzie Polak ma na swoim koncie jakieś grzeszki i głupie wykroczenia. Nie dziwi więc, że ludzie są skłonni do podejmowania pracy, która potrafi rujnować zdrowie. W ich wypadku jednak zachowanie tego typu jest dziwne. Pracują z ludźmi stanowiącymi żywy obraz niszczącego wpływu wykonywanego zajęcia. Przykładowo może to być praca w sporcie. Sportowcy znani są z fenomenalnego zdrowia, ale mimo wszystko bardzo mocno zużywają swoje ciało. Kolarze cierpią na choroby serca i stawów. Starsi spotykają się z młodszymi, a jednak ci młodsi nie biorą poprawki na swoje zdrowie. Każdy zawodowy kolarz będzie musiał zachorować na serce. Każdy z nich będzie cierpiał na przerost mięśnia sercowego. Należy zadać sobie pytanie dlaczego decydują się na taką pracę? W przypadku sportowca to raczej miłość do tego, co robią. Dla ludzi pracujących w hucie, czy na dużych wysokościach to jednak jedyny sposób na zarobienie większych pieniędzy. Ryzykują swoje życie i zdrowie dla nieco większej wypłaty. Nie chcą widzieć tego, co stanie się z nimi na starość.  

Praca w kopalni

Obecnie górnictwo odchodzi już do lamusa. Nie używamy tyle węgla ile kiedyś. Wydobywanie soli w ogóle nie wchodzi w grę. Jednak wciąż w Polsce pracuje całkiem spora rzesza górników. Są całe miasta zorganizowane wokół tego przemysłu. Większość ludzi dziwi się dlaczego ktoś w ogóle chciałby pracować pod ziemią. Jest to zajęcie bardzo obciążające fizycznie i psychicznie. Człowiek przez cały dzień nie widzi światła słonecznego. Ma mało tlenu do oddychania. Ciasne przestrzenie potęgują poczucie depresji. Do tego dochodzi prawdopodobieństwo wypadku. Wprawdzie nie ma już takiego zagrożenia wybuchem metanu, kiedy większość kopalni dysponuje profesjonalnymi detektorami gazów. Niemniej wypadki się zdarzają. Ile było tragedii w ciągu ostatniego dziesięciolecia? Przynajmniej kilka. Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. Mimo tego ludzie próbują w ten sposób zarabiać. Dzieje się tak dlatego, że w większości przypadków ludzie ci od samego początku koncentrują się na jednym zawodzie od samego dzieciństwa. Oswajają się z górnictwem od samego początku. Nie wiedzą, że świat jest bardziej skomplikowany, że istnieją inne metody zarabiania na życie. Można powiedzieć, że wybór został podjęty za nich. Ich ojcowie i dziadkowie pracowali w kopalni. Dlaczego oni mieliby zachować się inaczej? Idą ścieżką wyznaczoną przez historię.  

Bezpieczne niebezpieczne zajęcie

Jest cała lista zawodów, które są uznawane za niebezpieczne. Większość ludzi odczuwa strach na samą myśl, że musieliby zarabiać na życie w ten sposób. Dotyczy to chociażby wszystkich tych, którzy pracują na wysokościach. Zarabiają więcej z tego powodu, że dostają dodatek od pracy w niebezpiecznych warunkach. Widząc ich wiszących nad przepaściami, myjących okna, czy naprawiających elektrykę na jakimś maszcie, przechodzą nas ciarki. Wydaje nam się, że ludzie ci zasłużenie zarabiają takie pieniądze. Nie ma co tego podważać. Jednak praca na wysokości należy do jednej z najbardziej bezpiecznych. Nie istnieje ryzyko związane z upadkiem. Ludzie pracujący przy myciu okien, czy wspinający się na mosty, maszty, są zawsze ubezpieczeni. Zawsze mają przypięte pasy asekurujące. Cała opinia na temat niebezpieczeństwa wzięła się jeszcze z lat trzydziestych, kiedy robotnicy budowali drapacza chmur w Ameryce. Nie znano wtedy pojęcia przepisów bezpieczeństwa, ludzie chodzili bez asekuracji na wysokości kilkudziesięciu metrów. Nosili ciężkie belki, elementy zbrojeń i faktycznie ginęli dość często – wystarczyła bowiem jeden niewłaściwy krok. Dziś zwiększona płaca tych robotników wynika jedynie z przyzwyczajenia. Praca na wysokościach jest bezpieczniejsza, niż praca taksówkarza, który w końcu może zginąć w wypadku.  

Pożyczki

Kredyty można zaciągać w działających na polskim rynku bankach. Przed dokonaniem wyboru, warto jednak sprawdzić warunki umowy i porównać oferowane przez banki produkty kredytowe. Bardzo ważnymi szczegółami, na które warto zwrócić uwagę wybierając kredyt jest to, czy zaciągając je można powoływać się nie tylko na dochody własne, lecz także współmałżonka, bądź też czy przysługuje on osobom samotnym wychowującym dzieci poniżej osiemnastego roku życia. Niezbędne jest także porównanie wartości oprocentowania kredytów, które wahają się w przedziale od sto dwa procent do nawet stu pięćdziesięciu procent. Kredyty charakteryzują się także różnego rodzaju wysokością prowizji, przypadającą w udziale banku. Korzyścią dla klienta jest wybranie tej najniższej, która nie spowoduje dużych dodatkowych kosztów. Wybierając rodzaj kredytu, klient powinien także rozważyć okres jego trwania, kwoty ujęte w ratach oraz możliwość jego zawieszenia w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Kredyty zajmują się obsługą klientów na terenie nie tylko całego danego województwa, lecz także udzielają pomocy osobom w całym kraju. Wielką popularnością cieszą się kredyty samochodowe i to one są najczęściej podejmowane przez kredytobiorców. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach każdy marzy o własnym samochodzie, jednak nie każdy posiada możliwości finansowe, by go kupić. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą kredyty, które oferują pożyczkę na samochody nowe i używane. Ważnym elementem jest to, że nie potrzeba żadnych zaświadczeń i poręczycieli. Taki kredyt samochodowy można dostać na bardzo prostych warunkach, mając przy sobie tylko dwa dokumenty potwierdzające tożsamość klienta. Kredyty umożliwiają zakup samochodu nowego, używanego, pochodzącego od dilera, lub też niezarejestrowanego w Polsce. Okres kredytowania jest bardzo długi, dochodzi zazwyczaj dziesięciu lat, dzięki czemu upływa w formie łagodnej, a klient ma dużo czasu by spłacić zaciągnięte zobowiązanie wraz z jego oprocentowaniem.  


Najnowsze komentarze
 • mielecmazi o Fundusz czy lokata
  Na funduszach to ja już się kiedyś naciąłem, miały być niezłe zyski a skończyło s...
 • Mr Konrad o Kredyt przez Internet
  Miałem zamiar wziąć kredyt przez internet bo znajomy mówił mi, że jest to teraz bardz...
 • Pan Kaczor o Pozyskiwanie klientów
  Na rynku jest teraz tak duża konkurencja, że zdobycie nowego klienta jest niezwykle trudn...
 • Dreemurr o Reklama firmy na zewnątrz
  Zlecanie reklamy firmy na zewnątrz ma zarówno swoje wady jak i zalety. Główną wadą je...
 • Glanas o Zasady inwestowania
  Ja bym powiedział, że główną zasadą inwestowania jest sprawdzenie ryzyka które podej...
puchary z graweremwww.plandeki.pol-plan.com.pl/plandeki-do-wywrotek/
Szukaj
Ankieta - karty kredytowe

  Jakiej firmy posiadasz kartę kredytową?

  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • JCB
  • Nie posiadam karty kredytowej

  Zobacz wyniki

Wideo - poradnik
finanse i biznes zasady inwestowania skuteczna reklama reklama firmy na zewnatrz promocja firmy pozyskiwanie klientow j 2 posty wiadomosci podatki w firmie modelowanie procesow biznesowych kredyt przez internet bankowosc hipoteczna bank co to takiego j 3 posty wiadomosci j 2 nieuczciwa konkurencja w biznesie fundusz czy lokata kontakty biznesowe biznesplan odnajdz sie w swiecie biznesu j 4 posty wiadomosci j 3 rozmowa kwalifikacyjna dlaczego ludzie lubia prace w domu robienie stron internetowych dorabianie do pensji praca dla mlodziezy j 5 posty wiadomosci j 4 rozwoj internetu ewenement chalupnictwo oferty pracy praca przy recenzjach j 6 posty wiadomosci j 5 skojarzenia samodyscyplina w pracy decyzja z dziecinstwa falszywy obraz policjanta choroby zawodowe j 7 posty wiadomosci j 6 zniszczone stawy praca ze zwierzetami chemiczne niebezpieczenstwa brak zasad bhp hobby j 8 posty wiadomosci j 7 praca kucharza bez wzgledu na zdrowie praca w kopalni bezpieczne niebezpieczne zajecie pozyczki j 9 posty wiadomosci j 8 koszty i odsetki mieszkanie na kredyt najtansze kredyty wysokosc i zdolnosc kredytowa tanie kredyty j 10 posty wiadomosci j 9 czym jest i do czego sluzy kalkulator kredytowy raty kredytowe zabezpieczenia kredytu kredyt gotowkowy na dowod bankowosc elektroniczna j 11 posty wiadomosci j 10 co to jest kredyt mieszkaniowy znaczenie zdolnosci kredytowej kupno mieszkania najlepsze kredyty prosta pozyczka j 12 posty wiadomosci j 11 euro konto kredytowe kredyt gotowkowy kredyty konsolidacyjne kredyt konsolidacyjny zobowiazania finansowe j 13 posty wiadomosci j 12 kredyty w euro zdolnosc kredytowa kredyty zabezpieczenie prawne kredytu najkorzystniejszy kredyt samochodowy j 14 posty wiadomosci j 13 podstawowe zasady kredytowania kredyty na dowod klasyfikacja kredytow rodzaje zabezpieczen kredytu zabezpieczenie osobiste kredytu j 15 posty wiadomosci j 14 zadania nbp druk obustronny znak wodny najslynniejszy polski falszerz banknot kolekcjonerski j 16 posty wiadomosci j 15 pieniadz papierowy prywatne ubezpieczenia zdrowotne czy warto kupowac pakiety ubezpieczen samochodowych jak okreslic czy warto kupic dany rodzaj ubezpieczenia narzedzia internetowe i wybor ofert ubezpieczenia j 17 posty wiadomosci j 16 wykupienie ubezpieczenia przy braniu kredytu na co uwazac podpisujac umowe ubezpieczenia dodatkowe ubezpieczenia samochodowe zakup ubezpieczenia w podrozy dodatkowe ubezpieczenia emerytalne j 18 posty wiadomosci j 17 nasze obowiazki i obowiazki ubezpieczyciela przy umowie ubezpieczenia jak znalezc najlepsze oferty ubezpieczen korzystanie z porad doradcow ubezpieczeniowych internet atrakcyjniejszy od rzeczywistosci internet szansa dla firm j 19 posty wiadomosci j 18 wspolczesny pomysl na zakupy psychologia w biznesie kryzys gospodarczy jak skutecznie napedzic rynek na nasza dzialalnosc porady kredytowe gdzie ich szukac j 20 posty wiadomosci j 19 kredyt dla firm szansa na rozwoj przedsiebiorstwa rynek ubezpieczeniowy marketing a zasady ekonomii jak skutecznie budowac wlasna firme jak dostac dobry kredyt posty wiadomosci j 20