Archive for the ‘wiadomosci’ Category

Rozwój Internetu

Internet jest rzeczą, która funkcjonuje od bardzo niedawna. Dopiero dziesięć lat temu zaczął przyjmować tą formę, która dzisiaj znana jest każdemu dziecku. Sytuacja jeszcze nie zdążyła okrzepnąć, a już świat zmienia się pod wpływem nowej technologii. Przede wszystkim globalna sieć wpłynęła na szybkość, z jaką można przekazywać informacje. Powstała cała masa nowych zawodów, jak projektanci stron internetowych, czy informatycy tworzący systemy zarządzające ruchem na tych stronach. Powstała nowa gałąź marketingu, z wykorzystaniem nowych zdobyczy technologii i nowych zwyczajów ludzi. Także jeśli chodzi o dawne zawody, pojawiło się większe zapotrzebowanie na usługi osób je wykonujących. Przykładem może być redaktor strony internetowej. Większość internetowych pisarzy ma za zadanie zredagować istniejąc już treści w oparciu o prasę papierową, jednak istnieją również serwisy działające samodzielnie. Internet sprawił również, że ludzie mogli zacząć pracować w inny sposób. Dziś nawet zwykły redaktor w gazecie „papierowej” może pracować zdalnie. Nie musi być obecny w redakcji. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi działami danej firmy odbywa się poprzez sieć komputerową, a nie system „sekretarek”, które musiały krążyć pomiędzy piętrami i przekazywać sterty papierów. To znacznie polepszyło szybkość pracy.  

Ewenement

Praca w domu jest dziś utożsamiana z jakimś rodzajem ekstrawagancji. Nawet ludzie, którzy pracują przy pisaniu tekstów nie są zazwyczaj zatrudniani zdalnie. Większość dziennikarzy jest zobligowana do łażenia do biura, mimo iż nie ma najmniejszego powodu, aby tak się działo. Redaktor nie jest fizycznie potrzebny w siedzibie wydawnictwa, czy gazety. Podobnie sprawa wygląda w wielu innych dziedzinach. Programiści wcale nie muszą chodzić w określone miejsce, gdyż do pracy wystarczy im komputer. Obecna technologia umożliwia zdalne wykonywanie niemal każdej czynności, włącznie z prowadzeniem konferencji. Zdaje się jednak, że obecność w miejscu pracy jest swego rodzaju tradycją. Tak się utarło od lat. Oczywistym jest, że niegdyś nawet redaktor musiał być na miejscu, zwłaszcza w gazecie. Wpierw musiał napisać tekst, a następnie dostarczyć go do drukarni o określonej godzinie, aby ktoś mógł ten tekst przygotować w formie czcionki drukarskiej. Dziś jednak… tekst można wysłać za pośrednictwem komputera podłączonego do Internetu. Ludzie, którzy go składają również nie potrzebują takiej ilości czasu, jak kiedyś. Większość prac edytorskich wykonuje komputer. Obecnie możemy zauważyć, że coraz większa liczba ludzi pracuje w domu. Pracodawcy idą po rozum do głowy. Dzięki temu oszczędzają na kosztach wynajmu siedziby.  

Chałupnictwo

Jednym z pierwszych rodzajów pracy w domu było chałupnictwo. Przed erą Internetu ludzie również szukali zarobku, który pozwoliłby im zostać w swoim własnym mieszkaniu. Choć trzeba przyznać, że metoda takiego zarabiania na życie była znana głównie wtedy, kiedy w grę wchodziło kalectwo pracownika, również „normalni” ludzie próbowali tak pracować. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest montowanie prostych urządzeń mechanicznych i użytkowych. W mediach zrobiło się głośno o chałupnictwie, a konkretniej o skręcaniu długopisów, dlatego że ktoś postanowił tak okradać ludzi. Sprzedawał komponenty do długopisów, ale nie odbierał ich i nie wypłacał żadnego wynagrodzenia. Sami pracownicy musieli więc zająć się sprzedażą tychże produktów, co bez żadnej linii zaopatrzenia, ani bez znajomości zasad rządzących rynkiem było praktycznie niewykonalne. Kiedy Internet się rozwinął, pojawiły się również nowe metody chałupnictwa. Ludzie – szczególnie kobiety – składają ze specjalnych koralików biżuterię własnego pomysłu i wystawiają ją na aukcjach. Sprawni składacze mogą na tym zarobić na własne utrzymanie, zwłaszcza jeśli posiadają talent. Nie wystarczy tylko złączyć tych koralików. Trzeba też sprawić, aby były atrakcyjne dla kupujących. Nie każdy może pochwalić się jednak wystarczającym wyczuciem stylu i cierpliwością, aby to robić.  

Oferty pracy

Kiedy przeglądamy oferty pracy zamieszczane w Internecie, możemy zauważyć wielką popularność jaką cieszy się „autor tekstów”. Pod tym enigmatycznym określeniem może kryć się w zasadzie wszystko. Wynikają z tego liczne nieporozumienia. Pod ofertami dotyczącymi pisania tekstów pod pozycjonowanie, które same z siebie są niezwykle tanie, podpisują się certyfikowani poloniści. Do ofert portali szukających autorów zgłaszają się ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o konstruowaniu dobrych tekstów. Równie duże problemy sprawia pojęcie zapożyczone z języka angielskiego – copywriter. W obecnych czasach może ono oznaczać dokładnie wszystko. Pierwotnie copywriter zajmował się tworzeniem sloganów reklamowych i pisaniem tekstów merytorycznych. Można powiedzieć, że zajmował się tym samym, co normalny dziennikarz, tylko pracujący nie na etacie. Dziś copywriter jest słowem nadużywanym. Określa się tak każdą osobę, która zarabia na życie piórem (czy też raczej klawiaturą). Tworzą oni zarówno teksty o wysokiej jakości, jak i teksty mające jedynie pozory poprawnej składni. Dawniej nie do pomyślenia byłoby, aby copywriter miał kilkanaście lat. Dziś to nic dziwnego. Mnóstwo osób młodocianych pracuje pisząc teksty i nikt nie widzi w tym nic dziwnego, gdyż sama kultura języka powoli zanika. Tekst pisany przestał mieć znaczenie artystyczne, liczy się już tylko komponent informacyjny.  

Praca przy recenzjach

Do niedawna gry komputerowe były kojarzone jedynie z rozrywką dla dzieci. Same nie mają zbyt długiej historii. W latach dziewięćdziesiątych były proste do granic możliwości, mało ambitne i wyrabiające jedynie zręczność. Nie miały ani fabuły, ani rozbudowanej rozgrywki. W sam raz, można powiedzieć, dla osób młodych. Z czasem to się zmieniło, ale nie o tym będziemy rozmawiać. Wraz z rozwojem rynku gier pojawiła się możliwość pracy przy ich recenzowaniu. Swego czasu (połowa lat dziewięćdziesiątych) była ona marzeniem każdego młodocianego gracza. Części udało się zrealizować marzenia. Niegdyś w redakcjach czasopism komputerowych zasiadali głównie młodzi ludzie. Studenci zainteresowani grami, a nawet licealiści dysponujący ciętym piórem. Dziś rynek się zmienił. Powstało nawet pojęcie „gry dla dorosłych”, które dostępne są dopiero od osiemnastego roku życia. Dzieje się tak ze względu na ich rozbudowaną fabułę pełną niekiedy seksu i agresji. Dziecko nie może pracować przy ich recenzowaniu. Poza tym zmienił się status gry komputerowej. Obecnie nie są utożsamiane z rozrywką dla dzieci, a zajęły należne im miejsce przy filmach i książkach. Recenzenci są więc osobami dorosłymi, które studia mają dawno za sobą, a ich zainteresowania nie kończą się na rozrywce interaktywnej. Dzięki temu jakość pracy stoi na dużo wyższym poziomie.  


Najnowsze komentarze
 • mielecmazi o Fundusz czy lokata
  Na funduszach to ja już się kiedyś naciąłem, miały być niezłe zyski a skończyło s...
 • Mr Konrad o Kredyt przez Internet
  Miałem zamiar wziąć kredyt przez internet bo znajomy mówił mi, że jest to teraz bardz...
 • Pan Kaczor o Pozyskiwanie klientów
  Na rynku jest teraz tak duża konkurencja, że zdobycie nowego klienta jest niezwykle trudn...
 • Dreemurr o Reklama firmy na zewnątrz
  Zlecanie reklamy firmy na zewnątrz ma zarówno swoje wady jak i zalety. Główną wadą je...
 • Glanas o Zasady inwestowania
  Ja bym powiedział, że główną zasadą inwestowania jest sprawdzenie ryzyka które podej...
Oferty pracy Bydgoszcz
Szukaj
Ankieta - karty kredytowe

  Jakiej firmy posiadasz kartę kredytową?

  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • JCB
  • Nie posiadam karty kredytowej

  Zobacz wyniki

Kategorie
Wideo - poradnik
finanse i biznes zasady inwestowania skuteczna reklama reklama firmy na zewnatrz promocja firmy pozyskiwanie klientow j 2 posty wiadomosci podatki w firmie modelowanie procesow biznesowych kredyt przez internet bankowosc hipoteczna bank co to takiego j 3 posty wiadomosci j 2 nieuczciwa konkurencja w biznesie fundusz czy lokata kontakty biznesowe biznesplan odnajdz sie w swiecie biznesu j 4 posty wiadomosci j 3 rozmowa kwalifikacyjna dlaczego ludzie lubia prace w domu robienie stron internetowych dorabianie do pensji praca dla mlodziezy j 5 posty wiadomosci j 4 rozwoj internetu ewenement chalupnictwo oferty pracy praca przy recenzjach j 6 posty wiadomosci j 5 skojarzenia samodyscyplina w pracy decyzja z dziecinstwa falszywy obraz policjanta choroby zawodowe j 7 posty wiadomosci j 6 zniszczone stawy praca ze zwierzetami chemiczne niebezpieczenstwa brak zasad bhp hobby j 8 posty wiadomosci j 7 praca kucharza bez wzgledu na zdrowie praca w kopalni bezpieczne niebezpieczne zajecie pozyczki j 9 posty wiadomosci j 8 koszty i odsetki mieszkanie na kredyt najtansze kredyty wysokosc i zdolnosc kredytowa tanie kredyty j 10 posty wiadomosci j 9 czym jest i do czego sluzy kalkulator kredytowy raty kredytowe zabezpieczenia kredytu kredyt gotowkowy na dowod bankowosc elektroniczna j 11 posty wiadomosci j 10 co to jest kredyt mieszkaniowy znaczenie zdolnosci kredytowej kupno mieszkania najlepsze kredyty prosta pozyczka j 12 posty wiadomosci j 11 euro konto kredytowe kredyt gotowkowy kredyty konsolidacyjne kredyt konsolidacyjny zobowiazania finansowe j 13 posty wiadomosci j 12 kredyty w euro zdolnosc kredytowa kredyty zabezpieczenie prawne kredytu najkorzystniejszy kredyt samochodowy j 14 posty wiadomosci j 13 podstawowe zasady kredytowania kredyty na dowod klasyfikacja kredytow rodzaje zabezpieczen kredytu zabezpieczenie osobiste kredytu j 15 posty wiadomosci j 14 zadania nbp druk obustronny znak wodny najslynniejszy polski falszerz banknot kolekcjonerski j 16 posty wiadomosci j 15 pieniadz papierowy prywatne ubezpieczenia zdrowotne czy warto kupowac pakiety ubezpieczen samochodowych jak okreslic czy warto kupic dany rodzaj ubezpieczenia narzedzia internetowe i wybor ofert ubezpieczenia j 17 posty wiadomosci j 16 wykupienie ubezpieczenia przy braniu kredytu na co uwazac podpisujac umowe ubezpieczenia dodatkowe ubezpieczenia samochodowe zakup ubezpieczenia w podrozy dodatkowe ubezpieczenia emerytalne j 18 posty wiadomosci j 17 nasze obowiazki i obowiazki ubezpieczyciela przy umowie ubezpieczenia jak znalezc najlepsze oferty ubezpieczen korzystanie z porad doradcow ubezpieczeniowych internet atrakcyjniejszy od rzeczywistosci internet szansa dla firm j 19 posty wiadomosci j 18 wspolczesny pomysl na zakupy psychologia w biznesie kryzys gospodarczy jak skutecznie napedzic rynek na nasza dzialalnosc porady kredytowe gdzie ich szukac j 20 posty wiadomosci j 19 kredyt dla firm szansa na rozwoj przedsiebiorstwa rynek ubezpieczeniowy marketing a zasady ekonomii jak skutecznie budowac wlasna firme jak dostac dobry kredyt posty wiadomosci j 20