Archive for the ‘wiadomosci’ Category

Podatki w firmie

Nie możemy o nich zapomnieć gdy otwieramy nową firmę czy też mamy już swoją. Jest to spora suma do zapłaty w przeciągu roku czy też co miesiąc. Nakłada się na to bardzo wiele rzeczy tak więc nie możemy o tym zapomnieć gdy chcemy założyć nową firmę. Trzeba wliczać do tego koszty podatków, a gdy mamy pracowników to również dochodzą do tego całkiem nowe podatki i co najważniejsze ubezpieczenie każdego z nich. Mało która osoba w dzisiejszych czasach chce pracować bez ubezpieczenia z pracy. Tak więc jest to jedna z ważniejszych rzeczy. Oczywiście państwo chcę na nas zarobić tak więc musimy odprowadzać podatki, nie są to wcale małe kwoty więc nie możemy o nich zapomnieć w żadnym wypadku! Pomóc nam może księgowa bądź księgowy w firmie, to właśnie ta osoba odpowiada za finanse w naszej firmie od jego umiejętności zależy sporo. Dlatego też wybierając odpowiedniego księgowego należy dokładnie sprawdzić jego umiejętności i kompetencje. Warto też dowiedzieć się w środowisku czy nie ma on żadnych kłopotów z tytułu niewłaściwie wykonywanych obowiązków. Jest to o tyle ważne, że nawet w przypadku, gdy to księgowy popełni błąd w rozliczeniach konsekwencje tych błędów ponosić będzie również właściciel firmy. Możemy oczywiście wybrać dowolną formę opodatkowania w zależności od tego jaką mamy firmę. Bez opłacania podatków będzie nas „ścigał” urząd skarbowy, który może zdziałać bardzo wiele w państwie. Jednym z podatków w firmach jest PIT, czyli podatek od obrotów firmy, co prawda nie tylko firmy muszą go płacić ale pracownicy również muszą się z tym podatkiem zmierzyć. Kolejnym z podatków jest tak zwany podatek od nieruchomości, jest on znacznie mniejszy od podatku PIT ale z nim również przedsiębiorca musi się liczyć. Podatków w firmie jest bardzo dużo, sumując je otrzymujemy dość pokaźną kwotę którą musimy wpłacać do państwa czy też innych instytucji. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się właśnie z tym, że do kasy państwa będzie wpłacał spore sumy ponieważ państwo musi na naszej firmie jakoś zarobić aby i ono mogło się utrzymać jakoś. W porównaniu z dochodami firmy podatki jednak nie powinny być bardzo duże. Z uwagi na fakt, że kary jakie nam grożą za brak wpłaty na podatki, są stosunkowo wysokie, należy dbać o odpowiednie rozliczenia. Tylko w przypadku jeśli będą one wykonane prawidłowo i z uwzględnieniem wszystkich czynników, będziemy mogli mieć pewność, że nie wpadniemy przez podatki w żadne kłopoty.  

Modelowanie procesów biznesowych

Decydując się na otworzenie własnej działalności gospodarczej musimy się liczyć z tym, że aby osiągnąć pełny sukces musimy nieustannie śledzić rozwój naszej firmy i ciągle sprawdzać jej kondycję. Tylko w przypadku kiedy będziemy ją dokładnie i rzetelnie monitorować będziemy mieli szansę na rozpoznanie ewentualnych zagrożeń i wprowadzenie działań mających na celu uniknięcie niepowodzeń związanych z tymi zagrożeniami. Oczywiście równie ważne jest ciągłe dbanie o rozwój firmy i wprowadzenie nowy rozwiązań, które usprawnią działanie firmy i zwiększa jej efektywność. Wszystko to sprawia, że każdy kto prowadzi własną działalność gospodarczą powinien poświęć trochę czasu na modelowanie procesów biznesowych. Takowe modelowanie dostarcza nam odpowiedzi na działania organizacji oraz procesów realizowania, co pozwala na wiele. Takie modelowanie pozwala nam na sprawdzenie swojej firmy, czy prosperuje ona w dobrym kierunku czy też musimy coś poprawić aby działała ona zgodnie z naszą strategią założoną podczas pisania czy obmyślania biznesplanu. Możemy również sprawdzić jak zoptymalizować nasza firmę tak aby działała ona poprawnie, również czynnością którą możemy wykonać w czasie modelowania procesów biznesowych jest eliminacja zbędnych czynności które zaistniały w naszej firmie. Wykorzystać możemy przy tym nowoczesne technologie dostępne na rynku, tak aby ta firma jednak utrzymała się na rynku i zarabiała sumy pieniężne które nas zadowolą. Modelowanie znalazło zastosowanie w firmach które zajmują się technologia IT. Usprawnia to działanie przedsiębiorstwa, to znaczy stanowi jeden z pierwszych kroków aby to wykonać. W branży informatycznej takie modelowanie jest częścią biznesplanu, ponieważ tutaj możemy z wielką łatwością zmienić swoją strategię tak aby ona nam odpowiadała. Taka kontrola w usługach informatycznych nazywana jest często „agile” czyli techniki programowania oraz praktyki zebrane w jakichkolwiek zleceniach właśnie w tej branży. Analitycy twierdzą, że jest to jedna z głównych przyczyn trudności w realizowaniu projektów ponieważ coraz ciężej jest znaleźć jakiekolwiek zlecenia jeżeli nasza firma nie ma odpowiednich kontaktów czy też jest świeżą na rynku IT. Jednak gdy znajdziemy już swoje miejsce w tej branży możemy z łatwością zarobić krocie ponieważ przyszłość świata leży właśnie w tej branży, to właśnie teraz komputery, urządzenia mobilne i Internet są największym zbiorem dochodów.  

Kredyt przez Internet

W dobie Internetu i nieustannego poszerzania zasięgu Internetu coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z bankowości internetowej. Banki wychodząc na przeciw potrzebom klientów zaczęły tworzyć konta internetowe, z których można na bieżąco dokonywać wpłat, realizować przelewy czy też wykonywać podstawowe czynności bankowe, które jeszcze do niedawna wymagały osobistej obecności w banku (zmiana adresu, zamówienie karty czy też dodatkowych opcji). Jednak dla klientów korzystających z tego rodzaju usług to w dalszym ciągu za mało. Dlatego też banki stopniowo decydują się na wprowadzanie specjalnych ofert kredytowych. Przez Internet można już nie tylko poprosić o kontakt w sprawie kredytu, ale też wypełnić wniosek o kredyt czy też o przyznanie linii debetowej. Duża popularność tych rozwiązań sprawiła, że większość banków oferujących konta internetowe uruchomiła także taką opcję. Osoba która ma konto bankowe w Internecie może wziąć sobie kredyt za jednym kliknięciem, nie jest to skomplikowana procedura a ni nie zabiera bardzo dużo czasu. Bankami które umożliwiają taki kredyt są MultiBank, mBank, Toyota Bank, Alior Bank, pozwalają one wziąć kredyt bez ruszania się z przed komputera czy laptopa. Wielu ludzi skorzysta na pewno z takiej oferty ponieważ jest to dużo wygodniejsze niż chodzenie po bankach i dopytywanie się o każdy szczegół kredytu. Tutaj wymieniany jest on na stronie banku w odpowiedniej zakładce. Oczywiście nie musimy przy takiej umowie składać żadnego podpisu aby dostać kredyt. Wiele banków ( w tym te wymienione wyżej ) ma umowy ramowe. Umożliwiają one w niektórych przypadkach branie debetu czy też karty kredytowej właśnie z tego banku. W ramach właśnie takich umów możemy skorzystać ze sprzyjających dla nas ofert banków czy też nie wielkich produktów kredytowych w bankach. Owocem takich umów mogą być między innymi kredyty ogólnoświatowe które będą podzielone na trzy części. Tymi częściami są takie udogodnienia jak: kredyty gotówkowe, linie w rachunku oraz karty kredytowe. Pozwoli to potencjalnym klientom na zastanowienie się nad którąś z tych ofert i wybranie korzystnej z nich. Natomiast bank będzie miał więcej produktów które będą depozytowane tak więc też zarobią właśnie na nas. Kredyty poprzez Internet umożliwią bardzo szybkie załatwienie kredytu bez zbędnego wychodzenia z domu czy miejsca pracy. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Komfort jaki nam daje kredyt przez Internet jest bardzo wysoki, ponieważ za pomocą kilku kliknięć możemy otrzymać pieniądze, nie trzeba się nigdzie wybierać aby to osiągnąć.  

Bankowość hipoteczna

Bankowość hipoteczne to instytucje działające na podstawie odrębnej ustawy, nie są one na tej samej zasadzie co normalne banki w państwie lecz dzieli ich kilka różnic. Udzielają one i wyłącznie kredytów hipotecznych, żadnych innych tak więc różnią się od zwykłych banków znacznie ponieważ mają bardzo okrojone możliwości i zdecydowanie mniej uprawnień. Tworzone one są często z banków które już istniały i mają dobrą pozycje na rynku, dzieje się tak ponieważ ciężko jest się wybić w dzisiejszych czasach na rynku bankowości. Dodatkowo dzieje się tak dlatego, że banki, które mają wyrobioną markę budzą większe zaufanie, a przez to i więcej osób korzysta z ich nowej oferty. W przypadku kredytów hipotecznych ważne jest, bowiem aby bank, który udziela nam kredytu był bankiem wiarygodnym i działającym od lat na rynku. Dlatego też przyjęło się tworzyć specjalne oddziały w popularnych bankach, które zajmują się wyłącznie kredytami hipotecznymi. Różnicą takich banków od tych zwykłych jest specjalizacja właśnie w jednej dziedzinie bankowości, dziedziną tą jest kredyt hipoteczny. Specjalizacja właśnie w tej jednej dziedzinie sprawia że jakość usług w danym banku jest znacznie lepsza. Taka specjalizacja pozwala na to, że możemy dostosować produkt do indywidualnych potrzeb danego klienta co zadowoli go znacznie bardziej, niż branie kredytu hipotecznego w zwykłych bankach, tym bardziej, że banki ukierunkowane wyłącznie na ofertę kredytów hipotecznych mają przygotowane różne warianty danej oferty dzięki czemu praktycznie każdy klient znajdzie w nich coś dla siebie. Kolejnym argumentem jest to, że wyspecjalizowany bank w jednej dziedzinie jest obarczony mniejszym ryzykiem niepowodzenia, tak więc potencjalny klient ma mniejsze obawy. Lecz tak naprawdę bankowość hipoteczna nie różni się w ofertach znacznie od klasycznych banków, powodem takiego postępowania jest bardzo duża konkurencja na rynku oraz fakt że instytucje nie powinny konkurować bardzo ostro z tak zwanymi macierzystymi bankami. Nazwa bankowości oczywiście nie wskazuje na to, że kredyt tam będzie najtańszy, lecz na to, że będzie wyższa jakość usług w tym oto banku. Oraz na wysoką wiarygodność czy też łatwość z jaką można w takich bankach otrzymać kredyt. Wielu klientów właśnie pod tymi względami wybiera takie banki ponieważ są one znacznie lepiej od tradycyjnych banków, ponieważ obsługa jest bardziej wyspecjalizowana. Tak więc klienci na pewno będą skłonni odwiedzić taki bank a nie inny.  

Bank – co to takiego

Jedną z ważniejszych instytucji, z którą spotykamy się bardzo często, zwłaszcza kiedy chcemy założyć własną działalność gospodarczą, jest oczywiście bank. To tutaj zakładamy firmowe konto i ubiegamy się o pieniądze. Aby omówić znaczenie banku warto wyjaśnić kilka podstawowych kwestii. Zaczniemy od odpowiedzi co to takiego jest bank. Tak więc bankiem jest osoba prawna, która została utworzona zgodnie z przepisami. Takimi przepisami są zezwolenia uprawniające do wykonywania czynności bankowych. Bez takich właśnie uprawnień żaden bank nie mógłby ryzykować naszych pieniędzy, kupować za nie nic bądź udzielać kredytów z naszych pieniędzy które są w banku. Banki oczywiście nie tylko wydają pieniądze na giełdzie ale też przyjmują je od klientów. Każdy z nas ma zapewne konto bankowe tak więc musi mieć jakieś środku które bank przetrzymuje na tym koncie. Oczywiście gdy braknie nam pieniędzy bank może udzielić nam kredytu w zależności od tego jaki mamy dochód. Bank również musi zarobić na tym tak więc gdy spłacamy ten kredyt musimy liczyć się z tym, że będziemy go mieli podzielonego na raty, ale te raty są oprocentowane w zależności od banku. Bank równie dobrze może przeprowadzić rozliczenia pieniężne dla siebie czy tez dla nas w zależności od potrzeb. Banki korzystają w naszym państwie z ulgowych stawek, tak więc nie muszą tyle wpłacać do kasy państwa co zwykły przedsiębiorca a więc mogą zarobić znacznie więcej od zwykłego przedsiębiorcy. Dokumenty które zawarte są w bankach są chronione tak samo jak dokumenty urzędowe, a więc są one chronione bardzo dobrze. W Polsce mamy kilka rodzajów banków, podzielone są one ze względu na zadania, które muszą wykonać, według określonego kryterium własności kapitału czy też ze względu na formę prawną. Każdy bank ma oczywiście swój regulamin, napisany jest on przez centralę banku w danym państwie i dotyczy on dwóch grup. Banki państwowe tworzone są poprzez rade ministrów to oni decydują jaki ten bank ma być, oczywiście tworzone są one na wniosek ministra skarbu państwa, to on jest głową banków w państwie demokratycznym. Jak więc widać banki są najważniejszą instytucją finansową jaka może działać w danym kraju. Również dla samego przedsiębiorstwa bank jest istotnym elementem działania. Dlaczego? Dzieje się tak głównie dlatego, że bez banków (i ich uprawnień) większość przedsiębiorstw nie miałaby szans na zaistnienie ponieważ tylko dzięki pomocy finansowej ze strony banku dane przedsiębiorstwo może zacząć dobrze funkcjonować. Kredyt udzielony przez bank pomaga przetrwać początkowe miesiące działania firmy jak również daje szansę na inwestycje i zakup potrzebnego sprzętu. Osoby, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą, a które nie mają wystarczających do tego środków właśnie w banku znajdą najlepszą pomoc.  


Najnowsze komentarze
 • mielecmazi o Fundusz czy lokata
  Na funduszach to ja już się kiedyś naciąłem, miały być niezłe zyski a skończyło s...
 • Mr Konrad o Kredyt przez Internet
  Miałem zamiar wziąć kredyt przez internet bo znajomy mówił mi, że jest to teraz bardz...
 • Pan Kaczor o Pozyskiwanie klientów
  Na rynku jest teraz tak duża konkurencja, że zdobycie nowego klienta jest niezwykle trudn...
 • Dreemurr o Reklama firmy na zewnątrz
  Zlecanie reklamy firmy na zewnątrz ma zarówno swoje wady jak i zalety. Główną wadą je...
 • Glanas o Zasady inwestowania
  Ja bym powiedział, że główną zasadą inwestowania jest sprawdzenie ryzyka które podej...
impact-photo.pl
Szukaj
Ankieta - karty kredytowe

  Jakiej firmy posiadasz kartę kredytową?

  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • JCB
  • Nie posiadam karty kredytowej

  Zobacz wyniki

Kategorie
Wideo - poradnik
finanse i biznes zasady inwestowania skuteczna reklama reklama firmy na zewnatrz promocja firmy pozyskiwanie klientow j 2 posty wiadomosci podatki w firmie modelowanie procesow biznesowych kredyt przez internet bankowosc hipoteczna bank co to takiego j 3 posty wiadomosci j 2 nieuczciwa konkurencja w biznesie fundusz czy lokata kontakty biznesowe biznesplan odnajdz sie w swiecie biznesu j 4 posty wiadomosci j 3 rozmowa kwalifikacyjna dlaczego ludzie lubia prace w domu robienie stron internetowych dorabianie do pensji praca dla mlodziezy j 5 posty wiadomosci j 4 rozwoj internetu ewenement chalupnictwo oferty pracy praca przy recenzjach j 6 posty wiadomosci j 5 skojarzenia samodyscyplina w pracy decyzja z dziecinstwa falszywy obraz policjanta choroby zawodowe j 7 posty wiadomosci j 6 zniszczone stawy praca ze zwierzetami chemiczne niebezpieczenstwa brak zasad bhp hobby j 8 posty wiadomosci j 7 praca kucharza bez wzgledu na zdrowie praca w kopalni bezpieczne niebezpieczne zajecie pozyczki j 9 posty wiadomosci j 8 koszty i odsetki mieszkanie na kredyt najtansze kredyty wysokosc i zdolnosc kredytowa tanie kredyty j 10 posty wiadomosci j 9 czym jest i do czego sluzy kalkulator kredytowy raty kredytowe zabezpieczenia kredytu kredyt gotowkowy na dowod bankowosc elektroniczna j 11 posty wiadomosci j 10 co to jest kredyt mieszkaniowy znaczenie zdolnosci kredytowej kupno mieszkania najlepsze kredyty prosta pozyczka j 12 posty wiadomosci j 11 euro konto kredytowe kredyt gotowkowy kredyty konsolidacyjne kredyt konsolidacyjny zobowiazania finansowe j 13 posty wiadomosci j 12 kredyty w euro zdolnosc kredytowa kredyty zabezpieczenie prawne kredytu najkorzystniejszy kredyt samochodowy j 14 posty wiadomosci j 13 podstawowe zasady kredytowania kredyty na dowod klasyfikacja kredytow rodzaje zabezpieczen kredytu zabezpieczenie osobiste kredytu j 15 posty wiadomosci j 14 zadania nbp druk obustronny znak wodny najslynniejszy polski falszerz banknot kolekcjonerski j 16 posty wiadomosci j 15 pieniadz papierowy prywatne ubezpieczenia zdrowotne czy warto kupowac pakiety ubezpieczen samochodowych jak okreslic czy warto kupic dany rodzaj ubezpieczenia narzedzia internetowe i wybor ofert ubezpieczenia j 17 posty wiadomosci j 16 wykupienie ubezpieczenia przy braniu kredytu na co uwazac podpisujac umowe ubezpieczenia dodatkowe ubezpieczenia samochodowe zakup ubezpieczenia w podrozy dodatkowe ubezpieczenia emerytalne j 18 posty wiadomosci j 17 nasze obowiazki i obowiazki ubezpieczyciela przy umowie ubezpieczenia jak znalezc najlepsze oferty ubezpieczen korzystanie z porad doradcow ubezpieczeniowych internet atrakcyjniejszy od rzeczywistosci internet szansa dla firm j 19 posty wiadomosci j 18 wspolczesny pomysl na zakupy psychologia w biznesie kryzys gospodarczy jak skutecznie napedzic rynek na nasza dzialalnosc porady kredytowe gdzie ich szukac j 20 posty wiadomosci j 19 kredyt dla firm szansa na rozwoj przedsiebiorstwa rynek ubezpieczeniowy marketing a zasady ekonomii jak skutecznie budowac wlasna firme jak dostac dobry kredyt posty wiadomosci j 20