Archive for the ‘wiadomosci’ Category

Nasze obowiązki i obowiązki ubezpieczyciela przy umowie ubezpieczenia

Gdy podpisujemy umowę ubezpieczenia, jak w przypadku każdej umowy ubezpieczenia powinniśmy szczegółowo zapoznać się z warunkami umowy. W przypadku, gdy nie rozumiemy jakiś zapisów powinniśmy do dokładnie wyjaśnić z firma ubezpieczeniową przed podpisaniem umowy lub możemy skorzystać z porad doradców ubezpieczeniowych. Większość problemów przy wypłatach odszkodowań wynika z faktu nie znajomości obowiązków jakie ubezpieczalnia nakłada na nas jako ubezpieczonych. W ten sposób w wielu przypadkach nie znamy tych zasada i nie spełniamy ich, co naraża nas na ograniczenie wysokości ubezpieczenia lub brak jego wypłaty. Dla przykładu w ubezpieczeniu AC, gdy zdarzyła się nam kradzież naszego pojazdu, musimy posiadać przy sobie zarówno kluczyki od samochodu, jak też dowód rejestracyjny pojazdu. Musimy również dokonać zgłoszenia kradzieży pojazdu na policję, a także zgłosić ten fakt w określonym terminie firmie ubezpieczeniowej. Jeśli nie wykonamy, którejś z tych czynności możemy mieć ograniczoną wysokość ubezpieczenia do wypłaty. W wielu firmach ubezpieczeniowych możemy w ogóle mieć problem z uzyskaniem odszkodowania, co wiąże się z procesem sądowym lub zatrudnianiem firm, które zajmują się pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań.  

Jak znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń

Im więcej czasu poświęcimy na zapoznanie się z różnymi ofertami na rynkach finansowych, tym mamy znacznie większe szanse na znalezienie korzystnej finansowo oferty. W przypadku wyboru ubezpieczenia jest to o tyle ważne, że dobrze skonstruowana umowa ubezpieczenia jest w stanie znacznie lepiej chronić nas na wypadek działania różnych zdarzeń losowych. Najlepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na takie ubezpieczenia jakie chronią nas na wypadek pojawienia się w naszym życiu sytuacji, które mają określone prawdopodobieństwa pojawienia się. Gdy nie możemy korzystać z dobrego ubezpieczenia narażeni jesteśmy na to, że w przypadku zaistnienia sytuacji losowej możliwość uzyskania odszkodowania z polisy nas nie obejmie. Podpisując umowę nie powinniśmy skupiać się jedynie na ogólnych warunkach ubezpieczenia, ale powinniśmy zawsze dobrze zapoznać się ze szczegółami danego ubezpieczenia. W ten sposób możemy zapoznać się z naszymi zobowiązaniami jako ubezpieczonego, które musimy spełnić, by nie mieć problemów ze skorzystaniem z umowy. Zawsze powinniśmy się również zapoznać z wykluczeniami od odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wiele zakresów takiej odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego możemy zwiększyć poprzez opłacanie większej składki.  

Korzystanie z porad doradców ubezpieczeniowych

Gdy nie mamy wiedzy o jakimś rynku produktów, zawsze warto jest zasięgnąć opinii specjalistów. Taką wiedzę o rynku ubezpieczeniowym zawsze możemy starać się uzyskać sami. Korzystając z Internetu jesteśmy w stanie między innymi korzystać z coraz bardziej licznych poradników, ale możemy również zasięgnąć opinii na forach tematycznych. W ten sposób możemy uzyskiwać informacje o poszczególnych produktach zarówno od osób, które z nich korzystają, jak i od specjalistów. Jest to o tyle ważne, że w umowach ubezpieczeniowych jesteśmy w stanie znaleźć wiele zapisów, które są trudne do interpretacji. Jeśli nie wiemy jak takie zapisy mogą działać, możemy narazić się na podpisanie bardzo niekorzystnej umowy. Przy takiej umowie możemy mieć nawet problemy uzyskaniem w przyszłości odszkodowania z naszej polisy. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradców ubezpieczeniowych. Najlepiej, gdy są to niezależni doradcy, czyli tacy jacy są w stanie oferować nam najlepsze produkty poszczególnych firm. W ten sposób taki doradca może znacznie lepiej dobrać ubezpieczenie do naszych potrzeb. Możemy również skorzystać z pakietów ubezpieczeniowych jakie często dają nam szansę na ograniczenie wysokości płaconych składek.  

Internet atrakcyjniejszy od rzeczywistości

Aukcje internetowe otwierają prze dnami nowe możliwości, pozwalają zarobić pieniądze ale również ułatwiają zakup upragnione rzeczy. Mieszkając na wsi, mając utrudniony dostęp do produktów; możemy nabyć rzeczy o których tylko zamarzymy; a wszystko dzięki aukcja internetowym; ta forma zakupów pozwala nam porównać ceny, które proponują poszczególni sprzedawcy, porównać jakość towaru. Wybrać to co nam najbardziej odpowiada. Szeroki asortyment pomaga nam wybrać to co nam najbardziej odpowiada. Możemy skorzystać z aukcji internetowych, w których cena jest podana, kupujemy od razu; albo korzystamy z opcji, dzięki której przystępujemy do licytacji, rywalizacji tak naprawdę z innymi osobami, które są zainteresowane danym przedmiotem. Indywidualności, kolekcjonerzy osoby, które posiadają mało popularne hobby takie jak zbieranie pudełek po zapałkach, starych monet, podkładek do piwa czy nawet popielniczek, przedmiotów do wymienienia jest dużo; bo i ludzie maja różne zamiłowania. Gdzie indziej jak na aukcjach internetowych ten biznes kwitnie najbardziej. Mało popularne hobby powoduje, że i poznanie osób z którymi można się wymienić jest małe, aukcje internetowe ten problem rozwiązują. Jedna osoba wystawia do licytacji dla niej nic nie wartą paczkę zapałek; okazuje się, że kupujący czekał na nią parę lat. Najśmielsze wyobrażenie nie są zaprezentować zainteresowań ludzi, jakie są one zróżnicowane na pierwszy rzut oka mogą wydawać. Szybkie tempo życia, aktywne spędzanie wolnego czasu, praca w korporacji w nieograniczonym czasie nie raz powoduje, że przy tak szybkim tempie życia najzwyczajniej dodatkowe spędzenie paru godzin na chodzenia po sklepach i szukaniu upragnionej sukienki jest dla nas koszmarem. Dzisiejsze rozwiązania dostępne dzięki Internetowi pozwalają nam pozbyć się tego problemu, a i umożliwia zaoszczędzenie czasu, niejednokrotnie nerwów. Siadamy wieczorem, w wolnym czasie przed komputerem i wyszukujemy sukienkę, która spełnia nasze oczekiwania. Pojawia się również możliwość porównania cen i skorzystania z najlepszej oferty. Aukcje internetowe proponują takie rozwiązanie, które ułatwia nam życie. Wybieramy przedmiot, który nam się podoba i spełnia nasze oczekiwania.  

Internet szansą dla firm

Aukcje internetowe są popularną formą kompromisu przeznaczoną dla sprzedających, którzy chcą się pozbyć danej rzeczy i dla kupujących chcą ten przedmiot nabyć. Aukcje internetowe mogą przybrać różne opcje. Sprzedaż może polegać na zaproponowaniu konkretnej sumy za dany przedmiot, osoba zainteresowana nim poprzez akceptację tej kwoty wchodzi w posiadanie przedmiotu; staje się szczęśliwym nabywcą. Kolejna prezentowana forma to aukcja internetowa, licytacja; sprzedający wystawiając przedmiot do licytacji określa czas do kiedy ma ona trwać; osoba zainteresowana wejściem w posiadanie rzeczy musi przed upływem czasu zaproponować najwyższą stawkę i wygrywa. Najbardziej ryzykowna forma aukcji internetowych polega na rywalizacji, przebijania ceny poprzednika. Aukcje internetowe są ogromnym mechanizmem działającym na naszą psychikę, niejednokrotnie zaglądając na nie z czystej ciekawości nie chcąc nawet kupić żadnego przedmiotu, przed wyłączeniem komputera okazuje się, że tak samo jak w normalnych sklepach staliśmy się posiadaczami nowej sukienki, butów, perfum czy dodatkowego kompletu niepotrzebnych nam aktualnie noży; z czego to wynika? Działa na nas psychologia tłumu; na każdej aukcji mamy możliwość zobaczenia zainteresowania danym przedmiotem, ilość wyświetleń danej oferty; to są najbardziej trafne liczby, które na nas działają; bo skoro aż tyle osób oglądało ten przedmiot jest nim zainteresowanym to widocznie jest fajny.  


Najnowsze komentarze
 • mielecmazi o Fundusz czy lokata
  Na funduszach to ja już się kiedyś naciąłem, miały być niezłe zyski a skończyło s...
 • Mr Konrad o Kredyt przez Internet
  Miałem zamiar wziąć kredyt przez internet bo znajomy mówił mi, że jest to teraz bardz...
 • Pan Kaczor o Pozyskiwanie klientów
  Na rynku jest teraz tak duża konkurencja, że zdobycie nowego klienta jest niezwykle trudn...
 • Dreemurr o Reklama firmy na zewnątrz
  Zlecanie reklamy firmy na zewnątrz ma zarówno swoje wady jak i zalety. Główną wadą je...
 • Glanas o Zasady inwestowania
  Ja bym powiedział, że główną zasadą inwestowania jest sprawdzenie ryzyka które podej...
http://www.asekurabroker.pl
Szukaj
Ankieta - karty kredytowe

  Jakiej firmy posiadasz kartę kredytową?

  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • JCB
  • Nie posiadam karty kredytowej

  Zobacz wyniki

Wideo - poradnik
finanse i biznes zasady inwestowania skuteczna reklama reklama firmy na zewnatrz promocja firmy pozyskiwanie klientow j 2 posty wiadomosci podatki w firmie modelowanie procesow biznesowych kredyt przez internet bankowosc hipoteczna bank co to takiego j 3 posty wiadomosci j 2 nieuczciwa konkurencja w biznesie fundusz czy lokata kontakty biznesowe biznesplan odnajdz sie w swiecie biznesu j 4 posty wiadomosci j 3 rozmowa kwalifikacyjna dlaczego ludzie lubia prace w domu robienie stron internetowych dorabianie do pensji praca dla mlodziezy j 5 posty wiadomosci j 4 rozwoj internetu ewenement chalupnictwo oferty pracy praca przy recenzjach j 6 posty wiadomosci j 5 skojarzenia samodyscyplina w pracy decyzja z dziecinstwa falszywy obraz policjanta choroby zawodowe j 7 posty wiadomosci j 6 zniszczone stawy praca ze zwierzetami chemiczne niebezpieczenstwa brak zasad bhp hobby j 8 posty wiadomosci j 7 praca kucharza bez wzgledu na zdrowie praca w kopalni bezpieczne niebezpieczne zajecie pozyczki j 9 posty wiadomosci j 8 koszty i odsetki mieszkanie na kredyt najtansze kredyty wysokosc i zdolnosc kredytowa tanie kredyty j 10 posty wiadomosci j 9 czym jest i do czego sluzy kalkulator kredytowy raty kredytowe zabezpieczenia kredytu kredyt gotowkowy na dowod bankowosc elektroniczna j 11 posty wiadomosci j 10 co to jest kredyt mieszkaniowy znaczenie zdolnosci kredytowej kupno mieszkania najlepsze kredyty prosta pozyczka j 12 posty wiadomosci j 11 euro konto kredytowe kredyt gotowkowy kredyty konsolidacyjne kredyt konsolidacyjny zobowiazania finansowe j 13 posty wiadomosci j 12 kredyty w euro zdolnosc kredytowa kredyty zabezpieczenie prawne kredytu najkorzystniejszy kredyt samochodowy j 14 posty wiadomosci j 13 podstawowe zasady kredytowania kredyty na dowod klasyfikacja kredytow rodzaje zabezpieczen kredytu zabezpieczenie osobiste kredytu j 15 posty wiadomosci j 14 zadania nbp druk obustronny znak wodny najslynniejszy polski falszerz banknot kolekcjonerski j 16 posty wiadomosci j 15 pieniadz papierowy prywatne ubezpieczenia zdrowotne czy warto kupowac pakiety ubezpieczen samochodowych jak okreslic czy warto kupic dany rodzaj ubezpieczenia narzedzia internetowe i wybor ofert ubezpieczenia j 17 posty wiadomosci j 16 wykupienie ubezpieczenia przy braniu kredytu na co uwazac podpisujac umowe ubezpieczenia dodatkowe ubezpieczenia samochodowe zakup ubezpieczenia w podrozy dodatkowe ubezpieczenia emerytalne j 18 posty wiadomosci j 17 nasze obowiazki i obowiazki ubezpieczyciela przy umowie ubezpieczenia jak znalezc najlepsze oferty ubezpieczen korzystanie z porad doradcow ubezpieczeniowych internet atrakcyjniejszy od rzeczywistosci internet szansa dla firm j 19 posty wiadomosci j 18 wspolczesny pomysl na zakupy psychologia w biznesie kryzys gospodarczy jak skutecznie napedzic rynek na nasza dzialalnosc porady kredytowe gdzie ich szukac j 20 posty wiadomosci j 19 kredyt dla firm szansa na rozwoj przedsiebiorstwa rynek ubezpieczeniowy marketing a zasady ekonomii jak skutecznie budowac wlasna firme jak dostac dobry kredyt posty wiadomosci j 20