Archive for the ‘wiadomosci’ Category

Co to jest kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym, ponieważ najczęściej jest udzielany pod zastaw hipoteki. Jest to kredyt bankowy, z założenia długoterminowy, ponieważ zaciąga się go na wysokie kwoty i może być spłacany przez długie lata. Kredyt mieszkaniowy może być udzielony osobom z określoną zdolnością kredytową, na określonych warunkach oraz w dowolnie wybranej walucie. Większość banków w swojej ofercie posiada kredyty w ok. 30 różnych walutach, jednak ciągle najpopularniejszą jest polski złoty. W momencie, kiedy kredytobiorca decyduje się na obcą walutę, bank musi dokonać tzw. denominacji, czyli zastąpienia waluty krajowej inną. W umowie występuje kwota podana na PLN, później jest dzielona na transze i przeliczana na walutę obcą. Każdy renomowany bank oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego. Oczywiście niezbędne jest spełnienie wszystkich warunków, dostarczenie szeregu dokumentów, dzięki którym bank może obliczyć tzw. zdolność kredytową. Jest to jedna z najważniejszych czynności postępowania kredytowego, ponieważ pozwala ona uniknąć udzielania kredytów osobom, które nie będą w stanie go spłacić. Kredyty mieszkaniowe można podzielić na 3 rodzaje: kredyt hipoteczny – środki są przekazywane przez bank na zakup konkretnej nieruchomości (dom, mieszkanie), kredyt budowlano-hipoteczny – są to środki przeznaczone na budowę domu, pożyczka hipoteczna – pieniądze przekazywane na dowolny cel, niekonieczne związany z nieruchomościami. Przy wyborze kredytu należy zwrócić uwagę na jego koszty, takie jak: prowizja bankowa, ustanowienie hipoteki, koszty notarialne, różnego rodzaju ubezpieczenia oraz wysokość oprocentowania. Z reguły, banki stosują zasadę: im dłuższy okres kredytowania, tym koszty oraz oprocentowanie są odpowiednio mniejsze. W obecnych czasach kredyty hipoteczne są bardzo popularne i zaciągane coraz częściej. Wiąże się to z rozwojem budownictwa w Polsce, a co za tym idzie, zwiększeniem zapotrzebowania na domy i mieszkania. Chociaż kredyt mieszkaniowy to nierzadko zobowiązanie na całe życie, ze względu na wysokie ceny nieruchomości i jednocześnie ograniczone możliwości zarobkowe, to niejednokrotnie najlepsze wyjście dla ludzi chcących posiadać własne M.  

Znaczenie zdolności kredytowej

Najważniejszą rzeczą, jaką powinien zrobić każdy, kto chce ubiegać się o kredyt mieszkaniowy jest oszacowanie swojej zdolności kredytowej. Jest to szczególnie istotne, ponieważ pozwala na wybranie mieszkania odpowiadającego możliwościom finansowym. Zgodnie z prawem bankowym zdolność kredytowa jest rozumiana jako zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Jednakże jest to pojęcie dość płynne, każdy bank stosuje indywidualne zasady oceny. Mimo to, należy pamiętać, że im gorsza sytuacja finansowa tym mniej atrakcyjne warunki kredytowania (np. wyższe oprocentowanie). Jest to zabezpieczenie banku, w celu ograniczenia ryzyka kredytowego. Każdy bank, w swoim własnym interesie, jest zobowiązany to rzetelnego ustalenia zdolności kredytowej klienta. Szczególne znaczenie mają tutaj prognozowane przepływy pieniężne w okresie kredytowania, tzn. czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić należności. Do obowiązków klienta należy wykazanie czy jego przyszłe dochody będą przekraczały wysokość spłat. Odbywa się to przez dostarczenie szeregu dokumentów. W każdym dobrym banku, owa dokumentacja kredytowa powinna składać się z wniosku kredytowego, umowy kredytowej, sprawozdań, wyliczeń, planu spłaty kredytu. Do głównych czynników zwiększających zdolność kredytową można zaliczyć: okres kredytowania (im dłuższy, tym łatwiej uzyskać kredyt), waluta kredytu (bardziej intratne są kredyty w walucie krajowej), wysokość zarobków (większe zarobki zwiększają zdolność kredytową), sposób uzyskiwania dochodów (najbardziej stabilną formą zatrudnienia jest umowa o pracę), poziom oszczędności, posiadanie innych kredytów. Inne czynniki, które są brane pod uwagę to np. miejsce zamieszkania – jeśli jest to duże miasto, istnieje szansa, że wartość nieruchomości wzrośnie, a tym samym bank uzyska pewniejsze zabezpieczenie hipoteczne. Jak widać, w procesie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy, wszystko zależy od sytuacji finansowej kredytobiorcy. W przypadku lepszej kondycji istnieje też możliwość wyboru rodzaju rat do spłaty (stałe lub malejące). Dlatego dokładne obliczanie zdolności kredytowej ma tak duże znaczenie zarówno dla banku jak i klienta.  

Kupno mieszkania

Zakup własnego mieszkania na kredyt to dla wielu ludzi bardzo poważna i odpowiedzialna decyzja. Dlatego nie należy jej podejmować zbyt pochopnie. Obowiązkową rzeczą przed kupnem jest zdefiniowanie swoich potrzeb oraz odpowiednie rozeznanie rynku nieruchomości. To bardzo ważna rzecz, która pomoże uniknąć rozczarowań. Najważniejszym pytaniem, jakie każdy powinien sobie postawić to – ile pieniędzy mogę przeznaczyć. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala na ustalenie wysokości kredytu mieszkaniowego. Należy pamiętać, że kredytu nie można uzyskać na dowolną kwotę, dlatego nasze oczekiwania powinny być zgodne z naszymi możliwościami. Są tutaj dwie opcje wyboru mieszkania – droższa i tańsza. Zdecydowanie droższą opcją, ale posiadającą szereg zalet jest kupno nowego mieszkania od developera. Są to nowoczesne inwestycje, która mają swoją cenę, ale do ich zalet należy: możliwość wyboru układu wnętrza, otoczenia. Nowe osiedla mieszkaniowe przeważnie charakteryzują się dogodną lokalizacją, ciekawym zagospodarowaniem przestrzennym i potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Dużym plusem wprowadzenia się do nowego mieszkania jest możliwość tworzenia wystroju wnętrza od podstaw oraz uniknięcie remontów. Tańszą możliwością, jest zakup mieszkania na rynku wtórnym. Jest to bardzo dobra opcja dla ludzi, którzy potrzebują mieszkania szybko i bez zbędnych komplikacji. Wtórny rynek nieruchomości jest ciągle bardzo popularny, ze względu na atrakcyjność cen, oraz cieszy się dużym powodzeniem u ludzi, którzy chcą mieszkać np. w zabytkowych kamienicach, czy tradycyjnym budownictwie. W takim przypadku należy zwracać dużą uwagę na stan budynku, standard mieszkania i ewentualne możliwości wykonania remontu. Wielkość kredytu mieszkaniowego determinują również potrzeby kredytobiorcy. W zależności od tego, czy potrzebuje on duże czy małe mieszkanie, jak istotna jest dla niego lokalizacja, odległość od centrum itp. ustala się konkretną kwotę. Nie może być ona ani zbyt wygórowana, ani też za niska. W przypadku ubiegania się o kredyt mieszkaniowy należy pamiętać o tym, że mierzy się siły na zamiary oraz trzeba uważać, żeby nie stwarzać zobowiązań, którym nie będziemy w stanie sprostać.  

Najlepsze kredyty

Banki oferują swoim stałym i potencjalnym klientom bardzo dobre warunki przy zaciąganiu wszelkiego typu pożyczek. Kredyt gotówkowy można uzyskać już przy zarobkach 380 złotych miesięcznie, zaś oprocentowanie wynosi jedynie dziesięć procent. Banki udzielające kredyty, akceptują także wszystkie typy dochodów, z tego też względu nie ma różnicy czy klient pracuje na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło czy też utrzymuje się z renty bądź emerytury. Kwota kredytu może być przeznaczona na dowolny cel, którego nie trzeba umieszczać we wniosku. Suma pożyczki, jaką oferują banki, waha się od 500 złotych do nawet 80 tysięcy złotych. Z tego przyjaznego kredytu można skorzystać nawet wówczas, gdy posiada się inne zaciągnięte zobowiązania. Jeśli chcesz uzyskać wyższy kredyt, lecz masz niskie zarobki, możesz połączyć je z dochodami współmałżonka. Kredyty te cechują się jeszcze jedną bardzo pozytywną zaletą. Nie wymagają żadnych zabezpieczeń i poręczeń. Wystarczy zaświadczenie o minimalnych dochodach miesięcznych i kredyt masz w zasięgu ręki. Często zdarza się, że szybko potrzebujemy zastrzyku gotówki, na pilne wydatki, bądź też spełnienie własnych marzeń. Można zatem starać się o uzyskanie formy pomocy finansowej, jaką jest kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy można uzyskać w każdym banku. Oczywiście, żeby uzyskać kredyt gotówkowy należy spełnić kilka warunków, bez których jego otrzymanie jest niemożliwe. Kredyt gotówkowy można dostać wtedy, kiedy potencjalny pożyczkobiorca pracuje, a jego finanse mają płynną formę. Jest to bardzo ważne ze względu na to, iż musi on mieć możliwość spłacania, co miesięcznej raty kredytu, wraz z naliczonymi odsetkami, które zależne są od warunków ustalonych przez bank. Żeby dostać kredyt gotówkowy, klient banku musi też mieć ukończone osiemnaście lat i legitymować się dwoma dokumentami tożsamości. W sytuacji, kiedy pożyczka ma opiewać na bardzo dużą kwotę, potrzebny jest także poręczyciel, który w razie niewypłacalności pożyczkobiorcy spłaci za niego kredyt. Często przy tego typu kredycie gotówkowym stosuje się także zastawy hipoteczne.  

Prosta pożyczka

Udzielaniem pożyczek zajmują się obecnie wszystkie banki, jednakże stosują one różnorodne warunki, kwoty oprocentowania, oraz warunki zdolności kredytowej. Według ankietowanych dobrze jest starać się o kredyty w Polsce, gdyż działające tu banki mają bardzo korzystne warunki dla klienta. Pożyczki to przekazanie pewnej sumy pieniędzy przez bank klientowi. Przy sporządzaniu umowy, bank określa nie tylko wysokość oprocentowania, lecz także czas spłaty kredytu, do którego pożyczkobiorca musi się dostosować. Chcąc uzyskać kredyt, należy złożyć wniosek oraz zaświadczenie o dochodach. W niektórych przypadkach należy również przedstawić zabezpieczenie spłaty i kredytu. Jeśli bank stwierdzi, że zdolność kredytowa klienta jest wystarczająca, wówczas przyznaje żądaną kwotę i sporządzona zostaje umowa. W umowie zawarte są: kwota kredytu, całkowity jego koszt, wraz z wyszczególnieniem oprocentowania, prowizji i dodatkowych opłat, długość czasu spłaty, oraz możliwość wcześniejszej spłaty. Banki, które oferują kredyty w całej Polsce, dzielą je na kilka grup, z których między innymi możemy wyróżnić kredyty ratalne, pozwalające na sfinansowanie zakupów dużej partii towarów lub usług. Dzięki nim można zmienić kredyt mieszkaniowy, na tańszy oraz przede wszystkim wygodniejszy dla klienta banku, zwany refinansowym. Dzięki takiemu postępowaniu istnieje możliwość zmniejszenia znacznie całości pokrywanych kosztów. Takie pożyczki cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Istnieje także możliwość zastąpienia kilku kredytów, jednym, który połączy wszystkie podjęte pożywki w wielu bankach w jedno wspólne zadłużenie. Mianowicie jest to fakt, że można pożyczki zastąpić kredytem konsolidacyjnym, zaś jego uzyskanie możliwe jest obecnie w niemal wszystkich bankach, jakie działają na terenie Polski. Jest to rozwiązanie, które pomoże obniżyć koszty, a także uzyskać lepsze warunki spłaty. To sprawia, że takie pożyczki często są zaciągane.  


Najnowsze komentarze
 • mielecmazi o Fundusz czy lokata
  Na funduszach to ja już się kiedyś naciąłem, miały być niezłe zyski a skończyło s...
 • Mr Konrad o Kredyt przez Internet
  Miałem zamiar wziąć kredyt przez internet bo znajomy mówił mi, że jest to teraz bardz...
 • Pan Kaczor o Pozyskiwanie klientów
  Na rynku jest teraz tak duża konkurencja, że zdobycie nowego klienta jest niezwykle trudn...
 • Dreemurr o Reklama firmy na zewnątrz
  Zlecanie reklamy firmy na zewnątrz ma zarówno swoje wady jak i zalety. Główną wadą je...
 • Glanas o Zasady inwestowania
  Ja bym powiedział, że główną zasadą inwestowania jest sprawdzenie ryzyka które podej...
Sprawdż. Grzejniki dekoracyjne w atrakcyjnych cenach.
Szukaj
Ankieta - karty kredytowe

  Jakiej firmy posiadasz kartę kredytową?

  • Visa
  • Mastercard
  • American Express
  • JCB
  • Nie posiadam karty kredytowej

  Zobacz wyniki

Wideo - poradnik
finanse i biznes zasady inwestowania skuteczna reklama reklama firmy na zewnatrz promocja firmy pozyskiwanie klientow j 2 posty wiadomosci podatki w firmie modelowanie procesow biznesowych kredyt przez internet bankowosc hipoteczna bank co to takiego j 3 posty wiadomosci j 2 nieuczciwa konkurencja w biznesie fundusz czy lokata kontakty biznesowe biznesplan odnajdz sie w swiecie biznesu j 4 posty wiadomosci j 3 rozmowa kwalifikacyjna dlaczego ludzie lubia prace w domu robienie stron internetowych dorabianie do pensji praca dla mlodziezy j 5 posty wiadomosci j 4 rozwoj internetu ewenement chalupnictwo oferty pracy praca przy recenzjach j 6 posty wiadomosci j 5 skojarzenia samodyscyplina w pracy decyzja z dziecinstwa falszywy obraz policjanta choroby zawodowe j 7 posty wiadomosci j 6 zniszczone stawy praca ze zwierzetami chemiczne niebezpieczenstwa brak zasad bhp hobby j 8 posty wiadomosci j 7 praca kucharza bez wzgledu na zdrowie praca w kopalni bezpieczne niebezpieczne zajecie pozyczki j 9 posty wiadomosci j 8 koszty i odsetki mieszkanie na kredyt najtansze kredyty wysokosc i zdolnosc kredytowa tanie kredyty j 10 posty wiadomosci j 9 czym jest i do czego sluzy kalkulator kredytowy raty kredytowe zabezpieczenia kredytu kredyt gotowkowy na dowod bankowosc elektroniczna j 11 posty wiadomosci j 10 co to jest kredyt mieszkaniowy znaczenie zdolnosci kredytowej kupno mieszkania najlepsze kredyty prosta pozyczka j 12 posty wiadomosci j 11 euro konto kredytowe kredyt gotowkowy kredyty konsolidacyjne kredyt konsolidacyjny zobowiazania finansowe j 13 posty wiadomosci j 12 kredyty w euro zdolnosc kredytowa kredyty zabezpieczenie prawne kredytu najkorzystniejszy kredyt samochodowy j 14 posty wiadomosci j 13 podstawowe zasady kredytowania kredyty na dowod klasyfikacja kredytow rodzaje zabezpieczen kredytu zabezpieczenie osobiste kredytu j 15 posty wiadomosci j 14 zadania nbp druk obustronny znak wodny najslynniejszy polski falszerz banknot kolekcjonerski j 16 posty wiadomosci j 15 pieniadz papierowy prywatne ubezpieczenia zdrowotne czy warto kupowac pakiety ubezpieczen samochodowych jak okreslic czy warto kupic dany rodzaj ubezpieczenia narzedzia internetowe i wybor ofert ubezpieczenia j 17 posty wiadomosci j 16 wykupienie ubezpieczenia przy braniu kredytu na co uwazac podpisujac umowe ubezpieczenia dodatkowe ubezpieczenia samochodowe zakup ubezpieczenia w podrozy dodatkowe ubezpieczenia emerytalne j 18 posty wiadomosci j 17 nasze obowiazki i obowiazki ubezpieczyciela przy umowie ubezpieczenia jak znalezc najlepsze oferty ubezpieczen korzystanie z porad doradcow ubezpieczeniowych internet atrakcyjniejszy od rzeczywistosci internet szansa dla firm j 19 posty wiadomosci j 18 wspolczesny pomysl na zakupy psychologia w biznesie kryzys gospodarczy jak skutecznie napedzic rynek na nasza dzialalnosc porady kredytowe gdzie ich szukac j 20 posty wiadomosci j 19 kredyt dla firm szansa na rozwoj przedsiebiorstwa rynek ubezpieczeniowy marketing a zasady ekonomii jak skutecznie budowac wlasna firme jak dostac dobry kredyt posty wiadomosci j 20